Бандажі до- і післяпологові
Бандаж для вагітних
Бандажі - це еластичні вироби, призначені для фіксації та підтримки внутрішніх органів і м'язової тканини. Існують бандажі для різних частин тіла:
- Шийний;
- грудопоперекового;
- Попереково-крижовий;
- Бандаж до і післяпологовий.
Перші три різновиди використовуються для профілактики, лікування і реабілітації після операцій на хребті.
бандаж допологової
У допологовому періоді бандаж зазвичай починають носити з кінця першого триместру, коли плід вже досить великого розміру, особливо, коли він дуже великий і швидко росте. Щоб зняти навантаження з хребта бандаж надягають вранці і обов'язково знімають під час відпочинку і сну.
Бандаж при вагітності не повинен викликати дискомфорту, якщо він тисне на м'язи і заважає рухатися, то треба вибрати виріб більшого розміру.
післяпологовий бандаж
У післяпологовому періоді можна починати носити бандаж відразу після народження дитини, але частіше його перший раз надягають через 5-7 днів. Після кесаревого розтину бандаж носять тільки в тому випадку, якщо він не заважає загоєнню шва. Якщо еластична тканина тисне на шов і викликає дискомфорт, його слід зняти. Зазвичай бандаж носять до 1 місяця, але в складних випадках цей строк може бути збільшений.
Фіксатор підтримує м'язову тканину, прискорює відновлення її еластичності, зменшує тиск на хребет і оптимізує процес загоєння шва. Якщо необхідно бандаж післяпологовий купити в Києві, то краще за все звернутися на сайт, де представлені різні моделі.
Бандаж для вагітних купити Київ
Бандаж вагітним призначають в допологовому періоді, а також після пологів. Він необхідний для правильного розташування плода і післяпологового відновлення. Дія бандажа засноване на тому, що він приймає на себе частину навантаження, зменшуючи тиск на хребетний стовп в поперековому відділі. Існує кілька різновидів бандажів.
- Дородової бандаж, який використовують під час виношування дитини для запобігання передчасного опущення плода і захисту хребта від надмірного навантаження, особливо, якщо плід великий.
- Бандаж після пологів, який необхідний для підтримки хребта, відновлення еластичності м'язів, а також для захисту шва після операції кесаревого розтину;
- Універсальний бандаж використовується, як під час вагітності, так і під час відновлення. Купивши такий бандаж, Ви зможете заощадити кошти, так як він забезпечить підтримку від початку вагітності і до повного відновлення.
Купити різні бандажі в Києві найпростіше на інтернет-сайті Ортокомфорт, де є найрізноманітніші моделі - від звичайних поясів-стрічок до корсетів і еластичних комбінацій.
Конструктивні особливості
Бандажі для вагітних можуть бути різної форми, вибір залежить від існуючої проблеми і переваг жінки:
- Бандаж у формі звичайної стрічки, який може мати вставки в області попереку Такий бандаж носять м'якою стороною на живіт, жорсткі ребра розташовуються в області попереку, при необхідності їх можна віднести;
- Бандаж-трусики, що підтримує не тільки живіт, а й сідниці. У допологової моделі в області живота вставка зроблена з більш м'якою і розтяжною тканини, а в післяпологовий навпаки - з більш жорсткої;
- Бандаж-бермуди або шорти, що підтримує область стегон;
- У період післяпологового відновлення можна використовувати бандаж-спідницю або грацію;
- Бандаж для вагітних універсальний в формі смуги-стрічки, розширеної в центральній частині і звужується з боків. У допологовому періоді його повертають широкою частиною на спину, а вузької під живіт для підтримки плоду. Після пологів на животі у своєму розпорядженні широку частину для підтримки і відновлення м'язів черевного преса.
Як вибрати
Щоб отримати від використання бандажа ефект, важливо правильно підібрати розмір. Бандаж під час вагітності вибирають відповідно до розміру живота. Перед покупкою треба виміряти окружність живота і отриманий результат порівняти зі шкалою розмірів, нанесеної на упаковку. Не можна купувати маленький або занадто великий бандаж, так як він не буде надавати належної дії. Якщо необхідно купити післяпологовий бандаж, то слід орієнтуватися на обсяг живота, який був до вагітності. У тому випадку, коли розмір збільшився більш ніж на 2 розміри, то післяпологовий фіксатор повинен бути на 1 розмір більше, ніж до вагітності. У будь-якому випадку, краще перед придбанням приміряти виріб і трохи в ньому порухатися. Якщо у жінки виникає відчуття дискомфорту, то слід вибрати іншу модель.
Як правильно носити
Будь-бандаж - до або післяродовий, носять на бавовняну футболку, щоб він не тиснув на шкіру і не викликав алергії.
Якщо у жінки чутлива шкіра, схильна до алергії, то краще придбати виріб з максимальним вмістом бавовни, такий бандаж також ідеально підійде для літа. Надягають бандаж вранці, не встаючи з ліжка, коли всі внутрішні органи знаходяться в правильному анатомічному положенні. Допологової бандаж повинен розташовуватися під животом, підтримуючи його, післяпологовий повинен повністю покривати живіт.
Носять бандаж протягом всього дня, особливо, під час надмірного фізичного навантаження. Рекомендується періодично, через кожні 2-3 години знімати бандаж на 15-20 хвилин для відпочинку, на ніч бандаж обов'язково знімають. Якщо у жінки є будь-які, навіть самі мінімальні порушення, правила і час носіння бандажа повинен визначити лікар відповідно до особливостей вагітності, розміром плода, а також складністю процесу народження дитини. Слід пам'ятати, що будь-які інші бандажі, наприклад, бандаж попереково крижовий використовувати можна тільки після консультації з лікарем. Зазвичай ці бандажі мають досить жорсткі ребра, а також додаткові стяжки і застібки, які можуть передавлює м'язи, викликаючи дискомфорт і надаючи надлишковий тиск на плід.